Jak se k nám dostanete

Zámek Hluboká nad Vltavou se nachází v Jihočeském kraji ve stejnojmenném městě na řece Vltavě

Zámek Hluboká nad Vltavou (německy Frauenberg) se nachází 15km severně od Českých Budějovic (cca 15-20 min autem) a asi 150km jižně od Prahy (cca 2 hodiny autem).

Autem nebo na motorce

Z Prahy se lze do Hluboké nad Vltavou dostat nejrychleji s využitím dálnice D1. Z dálnice se sjíždí sjezdem na Mirošovice a dále se pokračuje po silnici E55 na Tábor a Veselí nad Lužnicí. Před Borkem je sjezd na silnici č. 146, která vás dovede až do Hluboké nad Vltavou.

V okolí zámku je k dispozici hned několik možností k parkování.

Autobusem

V Hluboké nad Vltavou pravidelně zastavují autobusové linky ČSAD Jihotrans. Do města jezdí přímé autobusové linky z Prahy. Některé autobusové linky ČSAD Jihotrans jedou přímo z Českých Budějovic do Hluboké nad Vltavou a zde zastavují na více místech. Jiné autobusové linky mají v Hluboké nad Vltavou pouze zastávku a dále pokračují např. do Týna nad Vltavou.
Nejdůležitější zastávkou, je zastávka Hluboká nad Vltavou Pod kostelem, která se nachází nejblíže k zámku.

Autobusové spojení můžete nalézt na tomto odkazu: www.idos.cz

Vlakem

Do Hluboké nad Vltavou se lze dostat vlakem. Vlakové zastávky jsou ale od zámku vzdálené minimálně 3 km (pěšky asi hodinu). 

V Hluboké nad Vltavou se nachází dvě vlakové zastávky:
Hluboká nad Vltavou - U Sudárny: směr Č. Budějovice – Plzeň (trasa zde)
Hluboká nad Vltavou – Zámostí: směr Č. Budějovice – Praha (trasa zde)
Přímé vlaky z Prahy do Hluboké nad Vltavou nejezdí. Je nutné dojet do Českých Budějovic a tam přestoupit na vlak, který vás doveze do Hluboké nad Vltavou. Více informací o jízdních řádech a poskytovaných službách naleznete na stránkách Českých drah.

www.idos.cz

Na kole

Hluboká nad Vltavou je napojena na hustou síť cyklostezek v rámci Jihočeského kraje. Cyklostezka, která vede podél levého břehu Vltavy z Českých Budějovic až do Hluboké nad Vltavou, je jednou z nejoblíbenějších cyklostezek v Jihočeském kraji. Cyklostezka dále pokračuje do obce Purkarec.

Lodí

V roce 2011 byl otevřen nově splavněný úsek Vltavy vedoucí z Českých Budějovic až do Hluboké nad Vltavou. V současné době provozuje na trase České Budějovice - Hluboká nad Vltavou - Purkarec a zpět lodní dopravu několik společností, zde jsou bližší informace o nabízených službách:
http://www.lodnidoprava.info/
http://www.plavbyhluboka.cz

Na Munickém rybníku jezdí pravidelná lodní linka od kruhového objezdu (u Penny marketu) k hlavnímu vchodu do ZOO a Loveckého zámku. Zde najdete bližší informace, jízdní řád a kontakt: www.jihoceskaplavebni.cz 

V květnu 2015 byl otevřen sportovní přístav v Hluboké nad Vltavou. 

 

Rychlý kontakt

Nevíte si rady? Nevadí, ozvěte se nám, rádi vám poradíme.